fxgm app

Czy FXGM Pośredniczy w Oszustwie?

Posted by

FXGM ma parę cech wspólnych z większością brokerów CFD: ma siedzibę w Nikozji i podlega nadzorowi cypryjskiego CySEC. Niestety – podobnie jak wiele platform – ma problemy z aplikacją mobilną i nieszczególnie wyróżnia się też bonusami. Jest jednak parę cech, które sprawiają, że właśnie na tego brokera zwraca się uwagę. W tej recenzji będzie więc i o plusach, i o minusach.

Mobilne słabości FXGM

Zaczynając od najpoważniejszej wady, nie można pominąć bardzo, bardzo przeciętnej aplikacji mobilnej. Sama platforma MobilePROfit, która ma umożliwiać handel z urządzeń przenośnych, jest niestety okrojona i brakuje paru opcji z „dużej” wersji, ale to jeszcze można wytłumaczyć koniecznością optymalizacji. Niestety losowe wyłączanie programu w czasie wyboru opcji kontraktu już wytłumaczyć się nie da, a pogodzić się z tym też zdecydowanie trudno. Dlatego właśnie użytkownicy Androida wersji na ich smartfony przyznają tylko 3,5/5 punktu, a na iOS wcale nie jest lepiej.

Gdzie ten bonus?

Tu już minus nie jest tak oczywisty, bo bonusu nie ma i konta demo też, ale jest za to ochrona pierwszych pięciu transakcji. To jakby wbudować funkcję demo w konto handlowe. Przez wiele osób to podejście jest krytykowane, bo w praktyce wymaga się najpierw wpłacenia depozytu. Ja jednak będę bronił FXGM, ponieważ wolę wpłacić i zagrać bez ryzyka, niż korzystać z konta demo, co do którego zawsze mam pewne wątpliwości, czy pracuje na autentycznych danych, czy na zmodyfikowanych tak, żebym jednak wygrał. Powiedzmy więc, że nie jest to minus, ale plus też nie dla każdego.

FXGM

Kontakt z FXGM

Ostatnim – tym razem już naprawdę słabiutkim – zarzutem pod adresem FXGM, jest sposób działania wsparcia, a konkretnie brak polskiego numeru telefonu i wyłączenie wsparcia w niedzielę. No, moi mili! Przecież to potrafią ogarnąć nawet znacznie mniejsi brokerzy! Ale to argument, który łatwo zbić, bo tak naprawdę nie ma żadnego powodu, żeby w ogóle się kontaktować z supportem. Po prostu wszystko działa i nie ma takiej potrzeby, więc nawet gdyby telefon nie działał przez pół roku, to pewnie tego nie zauważysz.

Bezpieczeństwo

A teraz czas przejść do zdecydowanych plusów. I ja zawsze tu podkreślam bezpieczeństwo. Sprawa jest niby oczywista, ale wielu brokerów nie ma certyfikatów albo nie szyfruje ruchu mobilnego. FXGM jest tu dobrym przykładem poprawnego działania, bo SSL chroni cały ruch. Do tego broker gwarantuje do 20 tysięcy Euro depozytów i ma fizyczny adres podany na stronie, co może nie jest szczególnie potrzebne z praktycznego punktu widzenia, ale przynajmniej daje podstawy do zaufania. Znacznie lepiej jednak działa tu na wyobraźnię fakt, że od początku działania broker jest „czysty” i nikt nie zarzuca mu przetrzymywania wypłat ani wyprowadzenia kasy użytkowników.

Lista zasobów

Bardzo nie lubię list zasobów mających po 700 pozycji, z których 500 zmienia się co pół roku. Dlatego FXGM przypadł mi do gustu. Tutaj lista zasobów jest wyraźnie krótsza, bo nie ma nawet 300 pozycji, ale są to zasoby, na których gra się dobrze i które nie znikają z dnia na dzień. Ma to praktyczne znaczenie, bo na takich zasobach gra jest bardziej przewidywalna, można sobie wyciągać wnioski i analizować historię, co w przypadku „modnych” zasobów prawie nigdy się nie udaje.

Wygodna platforma webowa

W przeciwieństwie do platformy mobilnej webowa działa wzorowo. I mówię tu o własnej platformie brokera, czyli Web PROfit, który w mojej ocenie spisuje się lepiej niż również dostępny MetaTrader. Pulpit roboczy jest przejrzysty, w każdej chwili mogę sobie przejrzeć swoje działania, nowe wiadomości (tu – nowinka – można też skorzystać z powiadomień PUSH w przeglądarce) i wywołać wszystkie potrzebne funkcje bez przekopywania się przez stertę niepotrzebnych wodotrysków.

Kontrola kosztów konta

Przyznaję – jeszcze nie odważyłem się na odpowiednio duży depozyt, więc pracuję na koncie Basic, ale mam przynajmniej świadomość, że jeśli wpłacę więcej, to mój handel stanieje. Siedem różnych wariantów kont handlowych to naprawdę dużo i choć mi pasuje pakiet minimum, to wiem, że obniżenie kosztów handlowych czy gwarancja pokrycia strat nawet do 45% są dla wielu osób bardzo kuszące. Nie jestem tylko pewien, czy aż tyle różnych typów kont ułatwia orientację w ofercie, ale z pewnością pozwala w jakiś sposób kontrolować koszty gry – im większy depozyt, tym lepsza ochrona środków przed błędnymi decyzjami gracza. Może sprawdzę to kiedyś, a na razie zostanę przy którymś z dwóch mniejszych kont.

Podsumowanie

Świat nie jest czarno-biały. FXGM, mimo tego, że jest naprawdę świetnym brokerem, ma jakieś swoje niewielkie wady. Gdyby tylko apka mobilna działała tak, jak obiecują jej twórcy, to nie mógłbym znaleźć niczego poważnego, czego warto się czepiać. A tak mam, choć przyznam, że jeden zarzut to i tak malutko. Koniec końców muszę wystawić mocną piątkę w skali szkolnej, w nadziei, że za parę miesięcy może przyjdzie mi tę recenzję edytować, wyrzuć akapit o programie na telefon i zmienić ocenę na 6. Mogę z czystym sercem polecić tego brokera wszystkim, którzy dopiero wchodzą na rynek CFD, ale też tym, którzy już na nim grają, tylko potrzebują jakiejś zrównoważonej propozycji – czegoś, co daje bezpieczeństwo, stabilność i jednocześnie dynamikę i pełną kontrolę gry.


Dźwignia Finansowa dla Klientów Detalicznych

KATEGORIA INSTRUMENTU DŹWIGNIA FINANSOWA
Główne Pary Walutowe CFD
Pary Walutowe Inne Niż Główne CFD
1:30
1:20
Towary CFD:
• GOLD
• Inne Towary
1:20
1:10
Indeksy CFD:
• ASX 200, CAC40, DAX, Dow Jones, FTSE, Nasdaq, Nikkei, S&P 500
• Pozostałe Indeksy
1:20
1:10
Pojedyńcze Akcje CFD 1:5
Kryptowaluty CFD 1:2
Pozycje Chronione 1:20

Dźwignia Finansowa dla Klientów Profesjonalnych

KATEGORIA INSTRUMENTU DŹWIGNIA FINANSOWA
Wymiana Walut (Forex) CFD 1:200
Towary CFD:
• GOLD, silver, OIL
• Pozostałe Towary
1:200
1:100
Indeksy CFD: 1:100
Pojedyńcze Akcje CFD 1:10
Kryptowaluty CFD 1:2
Pozycje Chronione 1:20

[wptb id=194]

Summary
recipe image
Recipe Name
FXGM
Author Name
Published On
Preparation Time
Average Rating
51star1star1star1star1star Based on 4 Review(s)

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *